Годинники Rolex подорожчали через зростання цін на золото

Rolex watches went up in price due to rising gold prices

Виробник розкішних швейцарських годинників Rolex підвищив ціни на деякі популярні моделі після того, як у 2024 році вартість золота зросла на 27%.

Про це пише Bloomberg.

Ціни на деякі годинники піднялися на 8%. Так модель Day-Date з жовтого золота з 40-міліметровим чорним циферблатом коштує €44 200, що на €3 200 більше, ніж раніше. А GMT-Master II із жовтого золота подорожчав до €44 600 із €41 300.

Для сталевих моделей у 2025 році підвищення було менш значним. Наприклад, Cosmograph Daytona із сталі тепер коштує €16 тисяч, що на €500 більше ніж минулого року.

Rolex традиційно змінює ціни раз на рік — 1 січня. Підвищення ціни може вказувати на попит на розкішні продукти, зростання вартості матеріалів і робочої сили, а також на інфляцію.

Але в 2024 році ціна на золото злетіла на 27% — це найбільше щорічне зростання ціни за 14 років. Усе через масштабні закупівлі центральних банків та збільшений попит заможних інвесторів. Також цьому сприяло послаблення монетарної політики Федерального резерву США.

Ціни на годинники в конкретній країні можна розглядати як показник економічної ситуації в ній. Окрім підвищення цін на золото, експерти вважають, що це також повʼязано із коливанням валютних курсів. У 2022 році Rolex двічі підвищував ціни у Великій Британії та Європі, коли швейцарський франк злетів стосовно британського фунта та євро.