Міністерство юстиції США готується подати антимонопольний позов проти Visa, звинувативши платіжну компанію в антиконкурентній поведінці. Про це повідомляє Financial Times.
Федеральна прокуратура збирається подати позов уже у вівторок, повідомила людина, знайома з цим питанням. Цей крок відбудеться після перевірки Міністерством юстиції ділової практики Visa.
Зазначається, що 2021 року компанія оприлюднила нормативну документацію, що антимонопольний підрозділ Міністерства юстиції запитував інформацію щодо можливих порушень положень антимонопольного законодавства, які забороняють антиконкурентні угоди та монополістичну поведінку.
Розслідування було зосереджене на бізнесі дебетових карток Visa в США, а також на конкуренції в інших мережах і способах оплати.
Минулого року компанія заявила, що федеральна прокуратура зажадала додаткові документи в рамках цього розслідування. Visa заявила, що співпрацює з Міністерством юстиції, і в 2021 році заявила, що її «практика дебетування в США відповідає чинному законодавству».
Акції Visa впали майже на 2% після завершення торгів.
Поки не зрозуміло, чи будуть об’єктом уваги Міністерства юстиції ті сфери діяльності, які Visa раніше розкривала.
Антимонопольні органи уважно розглядали конкурентів Visa. Минулого року компанія Mastercard досягла угоди з Федеральною торговою комісією США щодо врегулювання звинувачень у тому, що вона незаконно змушувала продавців використовувати свою платіжну мережу для обробки дебетових платежів.
На початку цього року Visa і Mastercard погодилися знизити так звані «платежі за свайп» (комісії за транзакції), які вони стягують з ритейлерів, у рамках юридичної угоди, яка, за словами продавців, мала заощадити їм $30 млрд за 5 років, але пізніше федеральний суддя відкинув угоду.
