У Токіо введуть 4-денний робочий тиждень, щоб підвищити народжуваність

Tokyo to introduce 4-day work week to boost birth rate

У японській столиці Токіо з квітня 2025 року хочуть ввести чотириденний робочий тиждень для державних посадовців, щоб підвищити народжуваність.

Про це пише CNN.

Населення Японії скоротилося до рекордного рівня. У середньому кожна японка народжує одного-двох дітей, а для підтримання чисельності населення країни цей коефіцієнт має становити щонайменше 2,1.

Влада Токіо переконана — чотириденний робочий тиждень налагодить баланс між особистим життям і роботою працівників, бо вони матимуть три вихідні щотижня. Також знизиться рівень стресу, а отже підвищиться демографічна продуктивність.

Минулого року в Японії зареєстрували лише 727 277 новонароджених. Висока вартість життя в Японії, обмежений простір і відсутність підтримки в догляді за дітьми в містах ускладнюють виховання дітей, а це означає, що менша кількість пар наважується їх мати.