Apple повертає звання світового лідера за продажами смартфонів вперше за 14 років

Apple to present iPhone 16 line on September 9

Згідно з новими даними аналітиків, Apple готується перехопити пальму першості вже у 2025 році. Ключовим драйвером цього історичного зрушення став успіх нової лінійки iPhone 17, яка б’є рекорди продажів навіть в умовах нестабільної економіки. Про це повідомляє Business Insider з посиланням на звіт Counterpoint Research.

Звіт прогнозує, що за підсумками 2025 року Apple стане найбільшим виробником смартфонів у світі. Це станеться вперше з 2011 року — часу, коли ринок виглядав зовсім інакше, а головними конкурентами ще були Nokia та BlackBerry.

Математика лідерства виглядає так:

  • Apple: очікується продаж 243 мільйонів пристроїв (зростання на 3,3% порівняно з конкурентом).
  • Samsung: прогнозовані продажі на рівні 235 мільйонів одиниць.

Загалом постачання iPhone у 2025 році зростуть на 10% порівняно з попереднім роком, що вдвічі перевищує темпи зростання Samsung.

Головним каталізатором успіху стала серія iPhone 17. Статистика перших днів продажів вражає: новинку купували на 14% активніше, ніж попередню модель iPhone 16 за аналогічний період.

Попри те, що люди стали економнішими, Тім Кук очікує, що фінальний квартал 2025 року стане найкращим в історії компанії. У жовтні Apple вже зафіксувала двозначне зростання постачань на ключових ринках — у США та Китаї. Новий iPhone також очолив рейтинги продажів у Німеччині та Великій Британії.