Інтернет-користувачі з Данії оприлюднили жартівливу петицію про придбання американського штату Каліфорнія. Вони хочуть «принести хюґе до Голлівуду».
Про це повідомляє Associated Press.
![]()
Ця публікація — відповідь данців на бажання президента США Дональда Трампа встановити контроль над Гренландією, яка входить до Королівства Данія. Він заявляв про свої амбіції ще під час першого терміну в Білому домі.
«Ви коли-небудь дивилися на карту і думали: «Знаєте, що потрібно Данії? Більше сонця, пальм і роликових ковзанів». Що ж, у нас є можливість, яка випадає раз у житті, перетворити цю мрію на реальність», — йдеться в тексті петиції.
Станом на ранок 12 лютого вона зібрала понад 200 тисяч онлайн-підписів користувачів. Невідомо, як довго триває збір голосів.
«Це в національних інтересах — просувати надзвичайну спадщину нашої нації, тому Каліфорнія стане Новою Данією. Лос-Анджелес? Більше схоже на Løs Ångeles», — додали автори звернення.
Хоча Løs Ångeles — це жарт, на півдні Каліфорнії розташоване місто, відоме як «данська столиця Америки» — Солванг. Його у 1911 році заснували троє іммігрантів з Данії.Саме на честь відомого письменника ініціатори петиції хочуть перейменувати Діснейленд — на Ганс Крістіан Андерсенленд.
Утім, внизу петиції є напис дрібним шрифтом: «Відмова від відповідальності: ця кампанія на 100% реальна… У наших мріях».













